MENU

22 lipca 2015

"Igłą malowane" nr 4/2015

Kolejny numer dwumiesięcznika wydawanego przez firmę Coricamo jest już w moich rękach.

Cudowna okładka.

Pamiętacie, jak kiedyś robiło się kartki, obrazki, w technice "wydzieranki". Tak, tak - ręcznie urywało się fragmenty obrazka, kolorowego papieru i naklejało na inny papier. Te postrzępione brzegi były super.

Okładka tego numeru wykonana jest właśnie w tej technice.
Dwie wydzieranki.

Jedna, o przepięknym odcieniu błękitu, na której umieszczono krótki przegląd treści. I  druga, pomarańczowo-czerwona, barwy Afryki, z cudowną afrykańską pięknością, niosącą misę na głowie.

POCZUJ RYTM LATA!

Oj, czuje się ten rytm spoglądając na okładkę. Kusi ona barwami i wzorami.

W numerze nowość, która wiele z nas na pewno zainspiruje "Kurs haftu wstążeczkowego" przygotowany przez Mariolę Luty. Łatwy i przejrzysty (zdjęcia) kursik.


W numerze dwa schematy (ptaszki i kobieta na rowerze) przygotowane właśnie na haft wstążeczkowy lub krzyżykowy, a nawet łączący obie te techniki, co daje bardzo ciekawy efekt 2D.


Ja na pewno kiedyś skuszę się na tę technikę, bo ptaszki w hafcie wstążeczkowym wyglądają zdecydowanie efektowniej, przestrzennie.

W  numerze coś dla tych, którzy dopiero zaczynają zabawę z haftem XXX.
A gdy jeszcze do tej nauki włączymy własne pociechy -  efekt murowany i satysfakcja gwarantowana.


Grażyna Semla przygotowała dla początkujących kilka prostych, ale jakże sympatycznych schematów zwierzątek. A sam kurs ukazany za pomocą zdjęć jest bardzo zrozumiały.


Kwiaty, bo przecież trwa lato, znów w kilku wersjach. Witraże kwiatowe wykonane haftem krzyżykowym, lub wyhaftowane szklanymi koralikami. Hmmm ja jeszcze bym dorzuciła w wersji haftu płaskiego, cieniowany lub nie.
I maki. Maki królują w numerze. Są na serwetkach i na schemacie damy z rowerem (to aż 12 stron tego schematu).
Mnie od razu urzekła afrykanka z okładki. Jej żywa kolorystyka, daje powera. I ta kibić kobieca, och tylko pozazdrościć figury i wyhaftować.
Projekt wykonała Ewa Palica - 4 strony schematu.

Kto miał, lub ma dzieci w wieku przedszkolnym, ten wie, jak doskonale można udekorować mieszkanie rysunkami dziecka.

"Miau, miau" - to wzór kotka wykonany na podstawie rysunku 6,5-letniej Julki. To nagrodzona praca w  konkursie Coricamo z okazji Dnia Dziecka.


Wzór kotka ujmujący, a mi nasunęło się jedno. Wyciągamy rysunki naszych pociech, przerabiamy w programie udostępnionym na stronie Wydawcy czasopisma KLIK, haftujemy i oprawiamy małe arcydzieła.

Dobrnęłam z wielką przyjemnością, prawie do końca czasopisma.

Na stronie 48 znajdziemy szczegóły dotyczące VI Zjazdu Twórczo Zakręconych oraz zachętę do wzięcia udziału w Drugiej Edycji konkursu na Najbardziej Twórczo Zakręcony Blog.
Szczegóły konkursu i zapisy również TUTAJ.

W dzisiejszych czasach, gdy reklama jest wręcz nachalna i uciążliwa, czasopismo pięknie się przed nią broni.

Oczywiście, że reklama musi być, inaczej pismo kosztowałoby dużo więcej, ale jeśli reklama jest tak delikatna, subtelna i reklamuje TAKIE! schematy, to ja jestem za. Chętnie zajrzę i obejrzę, bo ten koń ujął me serce, ale nie na moje oczy.Oczywiście jest też reklama samego CORICAMO. Wszystko, co umieszczono w numerze, jest do zakupienia w sklepie internetowym.
Również tam, w  łatwy sposób, możemy zaprenumerować dwutygodnik.Uważam ten numer "Igłą malowane" za naprawdę udany i jest igłą malowany.

Pewnie, że można by oczekiwać ładniejszych, ciekawszych i w większej ilości wzorów, ale po co. To, co jest w numerze, na dwa miesiące haftowania wystarczy. I cena nie powala na kolana..

A ja dziękuję firmie Coricamo za kolejny egzemplarz i pozdrawiam serdecznie załogę.


PS. Jeśli znajdę w numerze jakiś błąd lub wadę - dopiszę do recenzji na czerwono!


Pozdrawiam 
Elżbieta A.

4 komentarze:

 1. Super gazetka pozdrawiam Dusia

  OdpowiedzUsuń
 2. Tym razem ta gazetka mnie nie urzekła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy może mieć inne zdanie, bo mamy różne gusty i potrzeby.

   Usuń

DZIEKUJĘ ZA ODWIEDZINY
Zapraszam ponownie