MENU

31 sierpnia 2014

"Twórcze Inspiracje" nr 5/6

Coricamo wysłało i do mnie najnowszy numer "Twórczych Inspiracji" nr 5/6 wrzesien 2014 r. i poprosiło o rzetelną recenzję.

      Już wcześniej ogladałam ten numer w kiosku i pierwsza rzecz, jaka wpadła mi do oka, to projekt Maroli Grzybek na serwetkę etniczną wzorowaną haftem łowickim. Z polskiego folku znajdziecie również w numerze pomysł na uszycie własnych espadryli. 
Nie wiem, czy to jest teraz zgodne z modą i trendami, bo z nimi jakoś mi nie po drodze, ale od dawna planuje zrobić coś z haftem polskim. Nazbierałam mnóstwo informacji, inspiracji i... cisza. Muszę się wziąć do pracy. 

      Kolejnym wpisem, który przykuł moją uwagę jest wisior utkany na krośnie z koralików.  Technika koralików, ich tkania, uplatania jest dla mnie obca, ale urzeka pięknem wykonanych prac. Ten wisior jest taki inny, niespotykany.

      Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, więc takie dwustronne, wykonane haftem krzyżykowym aniołki witrażowe, na pewno staną się piękną ozdobą choinki lub udanym, własnoręcznie zrobionym prezentem pod nią. A jak zrobić haf krzyżykowy dwustronny? O tym artykuł Małgosi Żylińskiej.

            Ukłony ślę Monice Kąkol, która stworzyła swoją wersję pocztówek, jako pamiątki z własnych wypraw turystycznych. Najpierw zdjęcie, potem obróbka w odpowiednim programie, a następnie igła do ręki i haftowanie. Kolekcja Moniki ma już  33 sztuki haftowanych pocztówek.

            W numerze "Twórczych Inspiracji" znajdzie się też coś dla wielbicieli robótek na drutach. Piękny sweter w modnym fioletowym kolorze. Oj niejedna z nas chciałaby mieć takie cudo w szafie. Aż chce się siegnąć po druty.

            Coś z mojego gniazdka, czyli szycie. W tym numerze PLECAK SOWA  dla dziecka. Wspaniała rzecz do szkoły lub przedszkola.  Ale wydaje mi się, że projekt Michała Czerneka,  jest na tyle prosty i zrozumiały, iż możemy pokusić się na jego modyfikację i zamiast sowy uszyć plecak z kotem, psem, słonikiem. Wykorzystamy resztki tkanin zalegające w szafach i komodach, a uśmiech na twarzy dziecka gwarantowany.

           I na koniec zapraszam Was na stronę 48, która jest poświęcona nam, blogowiczkom. "Świat Twórczo Zakręconych Blogów", a w tym numerze świat Joasi i jej "Kolorowych fantazji". Joasię poznałam osobiście i to bardzo sympatyczna, zakręcona osóbka. Oprócz tego udajemy się do świata Kasi z bloga "Cross, my passion way - moje pasje" oraz kal32 z bloga "Niteczki w sieci". Są to blogi, których wcześniej nie znałam, a z miłą chęcią odwiedzę.


Przypominamy i trąbimy: 
16-19 października 2014 r.
w Ustroniu 
V Ogólnopolski Zjazd Twórczo Zakręconych

Zapraszamy do dołączenia do Grupy poświęconej Zjazdowi

oraz do odwiedzenia Facebooka Zjazdu

1 komentarz:

"... a czasem się do mnie uśmiechniesz
Znikną smutki szaro – niebieskie
Stoisz w progu i słońce masz w oczach,
Więc dziękuję Ci za to, że jesteś."
- Czesław Miłosz

Zapraszam ponownie i pozdrawiam
Ela